Rodzaje i zastosowanie materiałów drewnopochodnych

Rodzaje i zastosowanie materiałów drewnopochodnych

Czym są materiały drewnopodobne? To przede wszystkim materiały, w których produkcji wykorzystuje się odpady powstałe z uzyskiwania tarcicy i paździerzy. Do najpopularniejszych materiałów drewnopodobnych należą m.in. płyty wiórowe, płyty pilśniowe, jak również sklejka, która jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Do materiałów drewnopodobnych można również zaliczyć: płyty wiórowe, płyty wiórowo-cementowe, jak również płyty OSB czy płyty paździerzowe. Jakie są główne zalety materiałów drewnopodobnych i kto je produkuje w Polsce?

Wady i zalety materiałów drewnopodobnych
Materiały drewnopodobne mają kilka zalet, dzięki którym są chętnie wykorzystywane w przemyśle meblarskim, gdzie wykonuje się z nich solidne i estetyczne meble. Materiały drewnopodobne równie chętnie stosuje się w budownictwie, np. do budowy konstrukcji ścian czy dachów, a także do tworzenia podłóg. W materiałach drewnopodobnych mamy gwarancję, że nie pojawią się na nich nieestetyczne sęki i nie dojdzie do ich pęknięcia na skutek różnych wad drewna. Materiały drewnopodobne mają zwiększoną odporność na działanie grzybów i owadów, a ze względu na ich dużą powierzchnię możliwe jest ich ekonomiczne wykorzystanie. Warto wiedzieć, że materiały drewnopodobne mają dobre właściwości izolacyjne, a także są znacznie tańsze od drewna. Jedyną wadą materiałów drewnopodobnych jest ich łatwopalność.

Richd. Anders — producent drewna klejonego
Na Podkarpaciu jednym z największych producentów drewna klejonego jest Richd. Anders. Firma w nowoczesnych zakładach produkcyjnych zajmuje się tworzeniem kantówki okiennej i drzwiowej, kantówki w kształcie litery L i T, jak również elementy klejone o różnej budowie na indywidualne zlecenie klienta. Richd. Anders jest firmą produkcyjno-handlową, która nie tylko oferuje własne wyroby, ale również towary handlowe w jakości określonej przez klienta. Zatrudnieni w firmie Richd. Anders, legitymują się wieloletnim doświadczeniem w branży drzewnej, dzięki czemu klienci otrzymują najwyższej jakości produkty końcowe.

Nowe komentarze o firmach: (0)
Napisz komentarz o firmie budowlanej
Końcowa ocena firmy:

Podobne firmy budowlane

Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (14 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Producent drewna klejonego Richd. Anders to firma,...
Taski Swingo 350B to urządzenie, które mimo swoi...
Tradycyjne taborety to elementy wyposażenia ekskl...
Masywna szafa na całą ścianę będzie praktyczn...
Mieszkania w Rzeszowie są atrakcyjne dla kupując...
W dzisiejszych czasach istnieje bardzo dużo r&oac...