Rodzaje i zastosowanie materiałów drewnopochodnych

Rodzaje i zastosowanie materiałów drewnopochodnych

Czym są materiały drewnopodobne? To przede wszystkim materiały, w których produkcji wykorzystuje się odpady powstałe z uzyskiwania tarcicy i paździerzy. Do najpopularniejszych materiałów drewnopodobnych należą m.in. płyty wiórowe, płyty pilśniowe, jak również sklejka, która jest materiałem o szerokim zastosowaniu. Do materiałów drewnopodobnych można również zaliczyć: płyty wiórowe, płyty wiórowo-cementowe, jak również płyty OSB czy płyty paździerzowe. Jakie są główne zalety materiałów drewnopodobnych i kto je produkuje w Polsce?

Wady i zalety materiałów drewnopodobnych
Materiały drewnopodobne mają kilka zalet, dzięki którym są chętnie wykorzystywane w przemyśle meblarskim, gdzie wykonuje się z nich solidne i estetyczne meble. Materiały drewnopodobne równie chętnie stosuje się w budownictwie, np. do budowy konstrukcji ścian czy dachów, a także do tworzenia podłóg. W materiałach drewnopodobnych mamy gwarancję, że nie pojawią się na nich nieestetyczne sęki i nie dojdzie do ich pęknięcia na skutek różnych wad drewna. Materiały drewnopodobne mają zwiększoną odporność na działanie grzybów i owadów, a ze względu na ich dużą powierzchnię możliwe jest ich ekonomiczne wykorzystanie. Warto wiedzieć, że materiały drewnopodobne mają dobre właściwości izolacyjne, a także są znacznie tańsze od drewna. Jedyną wadą materiałów drewnopodobnych jest ich łatwopalność.

Richd. Anders — producent drewna klejonego
Na Podkarpaciu jednym z największych producentów drewna klejonego jest Richd. Anders. Firma w nowoczesnych zakładach produkcyjnych zajmuje się tworzeniem kantówki okiennej i drzwiowej, kantówki w kształcie litery L i T, jak również elementy klejone o różnej budowie na indywidualne zlecenie klienta. Richd. Anders jest firmą produkcyjno-handlową, która nie tylko oferuje własne wyroby, ale również towary handlowe w jakości określonej przez klienta. Zatrudnieni w firmie Richd. Anders, legitymują się wieloletnim doświadczeniem w branży drzewnej, dzięki czemu klienci otrzymują najwyższej jakości produkty końcowe.

Nowe komentarze o firmach: (0)
Napisz komentarz o firmie budowlanej
Końcowa ocena firmy:

Podobne firmy budowlane

Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Schody zewnętrzne są istotnym elementem posesji ...
Budując dom, czy też wykonując generalny remont...
Chcesz ciekawie zaprojektować wnętrze, ale nie w...
Na polskim rynku nie brakuje dzisiaj rozmaitych el...
Zamiast decydować się na byle jakie rodzaje zest...
Polska jest krajem o długoletniej historii i trad...