Nowoczesne i energooszczędne rozwiązania pokryć dachowych

Nowoczesne i energooszczędne rozwiązania pokryć dachowych

Pokrycia dachowe http://www.wasiak.net/oferta/dachy.html są niezwykle ważnym elementem konstrukcji budynku mieszkalnego, ponieważ wpływają na komfort i jakość mieszkania. Wybierając wysokogatunkowe rozwiązania w postaci energooszczędnych pokryć dachowych, decydujemy się na możliwość ich użytkowania przez długie lata. Ważnym elementem każdego dachu są membrany dachowe, folie dachowe, a także inne akcesoria, które pozwalają zabezpieczyć dach i zachować w nim odpowiednie parametry termoizolacyjne, które przełożą się na późniejszą satysfakcję klienta. 

Membrany wysokoparoprzepuszczalne
Membrany wysokoparoprzepuszczalne stanowią dość innowacyjne rozwiązanie ochrony dachu, które polega na termoizolacji przed wilgocią oraz zbierającą się wilgocią. Wspomniany rodzaj membrany będzie świetną alternatywą dla folii dachowych. Membrana wysokoparoprzepuszczalna doskonale nadaje się do zabezpieczenia konstrukcji dachu, a także materiałów ocieplających, które nie zostaną narażona na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, tj. śniegu lub deszczu. Co więcej, membrana w razie uszkodzenia pokrycia dachowego będzie pełniła dodatkową funkcję zabezpieczającą przed wodą opadową. Membrana dachowa została tak zaprojektowana, aby nie gromadziła się na niej woda, lecz uciekała w postaci pary wodnej. Po zastosowaniu takiej membrany nie ma konieczności tworzenia szczelin wentylacyjnych. Warto pamiętać, że wilgoć opuszczająca nowo wybudowany budynek będzie ulatniać się nawet do 3 lat, dlatego potrzebne jest jej swobodne ujście. 

Nowoczesne akcesoria do membran dachowych
Pokrycia dachowe zabezpieczone membraną będą charakteryzowały się zwiększoną odpornością na rozerwanie, uszkodzenia mechaniczne, a także membrana jest wodoszczelna o wysokim stopniu przepuszczalności pary wodnej. W ofercie większości marek dostępne są również folie dachowe, które są nieco bardziej tradycyjnym sposobem zabezpieczania konstrukcji dachowych. Do montażu pokryć dachowych należy zadbać o odpowiednie przygotowanie akcesoriów dachowych, m.in. taśm kalenicowych, klinów samoprzylepnych czy taśm do membran i folii dachowych. 

Nowe komentarze o firmach: (0)
Napisz komentarz o firmie budowlanej
Końcowa ocena firmy:

Podobne firmy budowlane

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 2.5/5 (2 opinie)

Tradycyjne taborety to elementy wyposażenia ekskl...
Niektóre osoby zastanawiają się, jak i cz...
Osoby młode bardzo często stają przed trudnym w...
Popularność paneli wynika z ich wielu zalet, ale...
Chcesz ciekawie zaprojektować wnętrze, ale nie w...
Obrazy olejne tworzone są przez wielu najsławnie...