Jak otrzymać drewno klejone wysokiej jakości?

Jak otrzymać drewno klejone wysokiej jakości?

Producent drewna klejonego Richd. Anders to firma, która zajmuje się produkcją kantówki okiennej i drzwiowej, płyt klejonych, listw oraz elementów klejonych o różnej budowie przygotowywanych na indywidualne zlecenia. Polska firma znana jest z wysokiej jakości wykonywanych produktów - ich trwałości oraz możliwości zastosowana produktów drzewnych w wielu branżach.

Dlaczego drewno klejone jest tak cennym produktem drzewnym?
Cenione jest przede wszystkim za bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, stylową estetykę oraz za możliwość utrzymywania stabilnych wymiarów. Klejonka sosnowa stanowi świetną alternatywę dla różnorodnych materiałów konstrukcyjnych, m.in. stali czy żelbetu, ponieważ występuje w kilku klasach jakości, dzięki czemu możliwe jest wybranie materiału i dopasowanie go do potrzeb.

Czym jest drewno klejone?
Drewno klejone to cieszący się niezwykłą popularnością materiał konstrukcyjny - jest produkowany na skutek sklejenia ze sobą kilku warstw dobrej jakości drewna. Drewno klejone posiada wszystkie zalety surowca, z którego jest wykonane, jednakże nie posiada jego wad, dlatego tak chętnie jest wykorzystywane w wielu branżach. Drewno klejone charakteryzuje się zwiększoną stabilnością i wytrzymałością, dzięki czemu może być wykorzystywane do produkcji konstrukcji dachowych. Jedną z większych zalet drewna klejonego warstwowo jest to, że nie ulega odkształceniom nawet pomimo drastycznych zmian wilgotności, a także zmian temperatur.

Jak wygląda proces produkcji drewna klejonego?
Aby otrzymać wysokogatunkowe drewno klejone, konieczne jest wcześniejsze wysuszenie drewna przeznaczonego do klejenia, a następnie jego ostruganie. Dzięki wspomnianym procesom pozbędziemy się z drewna larw owadów, pleśni, grzybów i innych bakterii, które później mogłyby negatywnie wpłynąć na stworzoną konstrukcję. Do klejenia drewna wykorzystywane są kleje wodoodporne, które dodatkowo są dobierane odpowiednio pod kątem kolorystycznym. Jeżeli drewno klejone ma być użytkowane wewnątrz, nie trzeba go dodatkowo zabezpieczań, natomiast gdy ma być używane na zewnątrz, lepiej zabezpieczyć je impregnatem przed atakiem wilgoci, grzybów i glonów.

Nowe komentarze o firmach: (0)
Napisz komentarz o firmie budowlanej
Końcowa ocena firmy:

Podobne firmy budowlane

Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie

Jaka powinna być podłoga do kuchni? Przede wszys...
Kupno nowej formy zakwaterowania jest trudne wtedy...
Budujesz swój własny dom? Zainwestuj w sol...
Mieszkania w Rzeszowie są atrakcyjne dla kupując...
Chciałbyś mieszkać w lokalu idealnie usytuowany...
Szklana weranda to nowy trendy w naszym kraju. Od ...