Czym się różni wizualizacja od projektu?

Czym się różni wizualizacja od projektu?

Budowa domu lub biura jest dość stresującą inwestycją, a oprócz postawienia murów, konieczne jest zaplanowanie wnętrza, czyli aranżacja budynku. Na tym etapie można skorzystać z usług biura projektowego, a więc profesjonalnego projektanta wnętrz. Zapoznając się z usługami projektantów wnętrz, można spotkać się z dwoma pojęciami, które często są ze sobą mylone, a więc: projekt i wizualizacja. Zazwyczaj są to pojęcia używane zamiennie, jednakże należy wiedzieć, że oznaczają zupełnie inne rzeczy, dlatego kluczowym zadaniem jest ich zrozumienie i zobaczenie, czym się różnią, dzięki czemu będziesz mógł określić, która usługa jest Ci bardziej potrzebna w danym momencie.

A więc zacznijmy od pojęcia, jakim jest projekt. Projekt będzie dość szczegółowym planem zagospodarowania wnętrza, tak więc nie ma on nic wspólnego wizualizacją - można powiedzieć, że jest to stworzenie funkcjonalnego układu elementów, a także koncepcja całej aranżacji, która poprzedzona jest wywiadem z klientem. Projekt zazwyczaj zawiera wskazówki dla wykonawców, a więc mogą być w nim uwzględnione instalacje elektryczne, jak również przyłącza hydrauliczne itp. 

Czym natomiast jest wizualizacji?
Jak sama nazwa wskazuje, celem wizualizacji jest przedstawienie wizualne, a więc graficzne zaaranżowanego wnętrza. Wizualizacją można określić zdjęcia, które będą przedstawiać nam, jak będą prezentować się zaaranżowane wnętrza. Wizualizacje robią spore wrażenie na odbiorcach, ponieważ przedstawiają idealny obraz wymarzonego wnętrza - jest ono wypełnione światłem, kolory są perfekcyjne, a całe wnętrze jest odpowiednio zadbane. Można powiedzieć, że wizualizacja jest pewną obietnicą, jak będzie prezentowało się wnętrze w efekcie końcowym. Wizualizacja 3D jest również odzwierciedleniem projektu, ponieważ jest ona tworzona dopiero wtedy, gdy projekt zostanie zaakceptowany. Projekt pomoże w kompleksowej aranżacji wnętrza, natomiast w przypadku wizualizacji nie mamy pewności, że wszystko wyjdzie zgodnie z planem. Warto wspomnieć, że wizualizacje najczęściej tworzone są przez profesjonalnych grafików, natomiast projekty przez architektów. 

Nowe komentarze o firmach: (0)
Napisz komentarz o firmie budowlanej
Końcowa ocena firmy:

Chciałbyś mieszkać w lokalu idealnie usytuowany...
Podłogi drewniane dodają wnętrzu ciepła, uroku...
Naszą uwagę skupić powinniśmy na takich czynni...
Schody zewnętrzne są istotnym elementem posesji ...
Kupno nowej formy zakwaterowania jest trudne wtedy...
Wybór odpowiedniej podłogi nie jest zadani...