Czy warto kupić podłogi olejowane

Czy warto kupić podłogi olejowane

Podłogi drewniane dodają wnętrzu ciepła, uroku, sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne. O ostatecznym wyglądzie podłogi z desek litych decyduje nie tylko rodzaj drewna na jaki się zdecydowaliśmy, jego kolor, ale też materiał, jakiego użyliśmy do wykończenia powierzchni. Parkiet można ułożyć na kilka sposobów.

 

Dostępne mamy gotowe podłogi olejowane, gotowe podłogi lakierowane, a także deski surowe. Zarówno olejowanie, jak i lakierowanie posiada wady i zalety. Olejowanie drewna znane jest od wielu lat jako metoda konserwacji. Do podłóg stosuje się je jednak od stosunkowo niedługiego czasu. Wykończony w ten sposób parkiet potrafi prawdziwie zachwycić - uwypukla odcień, nadaje połysk, świeżość. Drewno olejowane ładnie się starzeje, wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej szlachetne. Aby odnowić taką podłogę, wystarczy ją ponownie pomalować.

 

Nie stosuje się tutaj popularnego w przypadku podłóg lakierowanych cyklinowania. Ważne jest, że podłoga olejowana jest odporna na wnikanie wody. Można ją z powodzeniem ułożyć w kuchni, a nawet w łazience. Wadą takiej podłogi jest nieco skomplikowany sposób konserwacji i konieczność czyszczenia specjalnymi preparatami do tego typu parkietu. Podłoga olejowana musi być systematycznie konserwowana. W przeciwnym wypadku straci swoje walory użytkowe. Podłogę lakierowaną zdecydowanie łatwiej jest konserwować i czyścić. Lakier czyni parkiet odpornym na uszkodzenia. Nie poleca się jej jednak do łazienki - tam zdecydowanie lepiej sprawdzi się podłoga olejowana.  

Nowe komentarze o firmach: (0)
Napisz komentarz o firmie budowlanej
Końcowa ocena firmy:

Podobne firmy budowlane

Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (8 opinii)
Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie

Producent drewna klejonego Richd. Anders to firma,...
Budując dom, czy też wykonując generalny remont...
Zamiast decydować się na byle jakie rodzaje zest...
Będąc właścicielem mieszkania i chcąc je wyna...
Kuchnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych...
Drzwi plastikowe z kolekcji City świetnie pasują...